Trwa ładowanie...

O karierze decyduje... serce matki

Jeśli chcesz, by twoje dziecko wyrosło na człowieka sukcesu, zapomnij o surowych metodach wychowawczych, ale zapewnij mu jak najwięcej troski, opieki i miłości.

O karierze decyduje... serce matki
dfcqx0y
dfcqx0y

* Jeśli chcesz, by twoje dziecko wyrosło na człowieka sukcesu, zapomnij o surowych metodach wychowawczych, ale zapewnij mu jak najwięcej troski, opieki i miłości. * Człowiek zakompleksiony, nieśmiały, niepewny swej wartości raczej nie zrobi kariery. Żeby iść przez życie zawodowe jak burza, trzeba mieć dużą pewność siebie. To wysoka samoocena pomaga zmagać się ze stresem, który towarzyszy nam w każdej pracy. A dobre mniemanie na swój własny temat kształtuje się już w kołysce – o ile doświadczamy miłości i macierzyńskiego ciepła. Takie wnioski płyną z badania naukowców z Uniwersytetu w Durham (stan Północna Karolina), opisanego w internetowym wydaniu magazynu „Journal of Epidemiology and Community Heath”.

Zadanie uczonych polegało na śledzeniu stanu zdrowia 482 mieszkańców Providence w stanie Rohde Island od dzieciństwa aż po dorosłość. Gdy ukończyli osiem miesięcy, psycholog oceniał ich interakcje z matkami. Ponad 30 lat później badacze poprosili te osoby o udział w teście sprawdzającym zdrowie psychiczne, emocje, ogólny poziom stresu i satysfakcję z życia zawodowego.

Osoby, którym matki już w okresie niemowlęctwa nie szczędziły miłości, statystycznie bardzo dobrze radziły sobie ze stresem i problemami, miały stosunkowo mało lęków i były przyjaźnie nastawione do innych. Tego samego nie dało się niestety powiedzieć o potomstwie chłodnych, bezdusznych kobiet, które stosowały tzw. zimny chów. Ich dorośli już synowie i córki wykazywali duży poziom nieufności wobec świata, za to niski poziom wiary w siebie. Choć niektórzy mieli duże zdolności i skończyli bardzo dobre szkoły, nie byli w stanie konkurować – w sensie zawodowym – z potomstwem czułych i kochających kobiet.

MS
/AS

dfcqx0y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfcqx0y