Trwa ładowanie...
d1l74a0

Od 25 listopada mBank SA zastąpi BRE Bank SA

21.11. Warszawa (PAP) - Od 25 listopada, po 21 latach obecności na giełdzie, BRE Bank SA zmieni się w mBank SA. Od tej daty bank będzie świadczył usługi pod nowym, wspólnym...

Share
d1l74a0

21.11. Warszawa (PAP) - Od 25 listopada, po 21 latach obecności na giełdzie, BRE Bank SA zmieni się w mBank SA. Od tej daty bank będzie świadczył usługi pod nowym, wspólnym logo.

Od poniedziałku mBank zastąpi dotychczasową markę BRE Bank i MultiBank. Najprawdopodobniej w ciągu kilku dni zmieni się także nazwa, pod którą spółka jest notowana na GPW, a także jej ticker (na MBK).

Do końca 2013 roku Dom Inwestycyjny BRE Banku zmieni nazwę na mDom Maklerski (formalna nazwa: Dom Maklerski mBanku SA).

BRE Bank Hipoteczny SA zmieni nazwę na mBank Hipoteczny SA, BRE Leasing na mLeasing SA, BRE Faktoring na mFaktoring, BRE Wealth Management na mWealth Management, BRE Corporate Finance na mCorporate Finance, a BRE.locum na mLocum.

d1l74a0

Według wcześniejszych informacji rebranding dotychczasowych oddziałów MultiBanku i BRE Banku na mBank zakończy się do końca I kwartału 2014 r., a proces połączenia placówek detalicznych i korporacyjnych zakończy się w 2018 r.

Szyldy będą podlegać stopniowej wymianie od 25 listopada. Na szyldach oddziałów korporacyjnych pod logo mBanku znajdzie się dopisek "oddział korporacyjny".

Nowy logotyp mBanku będzie się zmieniał w zależności od rodzaju oferty i segmentu klienta. Stworzono jego pięć wersji kolorystycznych - podstawowy (zastępuje dotychczasowe logo mBanku), logotyp premium (zastępuje markę MultiBanku), logotyp korporacyjny (zastępuje markę BRE Banku), logotyp dla firm i logotyp dla klientów private bankingu.

Proces rebrandingu w grupie BRE rozpoczął się w czerwcu, kiedy to mBank zyskał nowy logotyp, system transakcyjny oraz odmieniony serwis informacyjny.

Akcje BRE Banku są notowane na GPW od października 1992 roku. (PAP)

seb/ osz/

d1l74a0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l74a0
d1l74a0