Trwa ładowanie...
d4jsr86
szkoła
20-08-2009 16:55

Od września rusza program "Owoce w szkole"

Od nowego roku szkolnego 2009/2010 dzieci z pierwszych trzech klas szkół podstawowych mogą otrzymywać w szkole bezpłatnie owoce lub warzywa. Wystarczy, że placówki, w których się uczą, złożą do 11 września odpowiednią deklarację do oddziałów terenowych Agencji Rynku Rolnego - poinformowało w czwartek biuro prasowe ARR.

d4jsr86
d4jsr86

Firmy, które chcą dostarczać do szkół owoce, muszą zdeklarować się już do 1 września.

Jeżeli szkoły lub dystrybutorzy owoców zdecydują się na przystąpienie do unijnego programu "Owoce w szkole" od drugiego semestru (od 1 lutego), to wniosek powinien być dostarczony do ARR przed 16 listopada br.

Na "Owoce w szkole" zostanie przeznaczone łącznie 12,2 mln euro, z czego środki krajowe to 3 mln euro, a z UE - 9,2 mln euro. Dzieci będą otrzymywały jabłka, gruszki, marchew, rzodkiewki, paprykę, ogórki oraz soki owocowe i warzywne.

Program ma przeciwdziałać otyłości u dzieci, zapobiegać chorobom cywilizacyjnym spowodowanym nieodpowiednią dietą, a także zatrzymać spadek konsumpcji owoców i warzyw w Polsce. Ma też ukształtować wśród dzieci nawyki żywieniowe, polegające na regularnym spożywaniu owoców i warzyw.

Szacuje się, że z programu może skorzystać ponad 1 mln dzieci w wieku 6-9 lat.

Formularze wniosków wraz z instrukcją ich wypełniania oraz szczegółowe warunki uczestnictwa w programie można uzyskać na stronie internetowej www.arr.gov.pl, w zakładce "Owoce w szkole" lub w oddziałach ARR.

d4jsr86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jsr86