Trwa ładowanie...

Odmładzanie imperium

Jan Kulczyk zdecydował, że nowym szefem Kulczyk Investments zostanie jego 33-letni syn Sebastian - wynika z nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu". Zastąpić ma on w czerwcu przyszłego roku Dariusza Mioduskiego, który kieruje tą firmą od 2008 roku.

Odmładzanie imperiumŹródło: Newseria.pl
d1ti4r3
d1ti4r3

Kulczyk Investments, globalna firma rodzinna Jana Kulczyka, wyceniana jest na ok. 12 mld zł. Składają się na nią m.in. udziały w browarze SAB Miller, spółkach wydobywczych i energetycznych oraz 24 proc. akcji Autostrady Wielkopolskiej. Od kilku lat biznesmen nie kieruje firmą jednak bezpośrednio, tylko zasiada w radzie nadzorczej Kulczyk Investments zarządzanego przez międzynarodowy zespół fachowców.

- Jan Kulczyk nazywa KI globalną firmą rodzinną i od dawna deklarował, że chce, by dzieci przejęły biznes. Sebastian, jak sam mawia, bardzo szybko dojrzewa do nowej roli i szybko się uczy - mówi informator gazety.

Jak zdradził dziennikowi przedsiębiorca zaprzyjaźniony z rodziną, Jan Kulczyk z Sebastianem potrafi nie tylko otwarcie rozmawiać, ale też twardo dyskutować. - Wie, jak go skutecznie wspierać, a kiedy mu nie przeszkadzać i jest spokojny o to, że sprosta sporym wyzwaniom - twierdzi informator "PB".

Drugie pokolenie baluje, trzecie głoduje

Pokoleniowa zmiana warty rzadko jednak dobrze się kończy. Według danych Boston Consulting Group aż 70 proc. rodzinnych firm upada lub zostaje sprzedanych, zanim druga generacja na dobre dojdzie do głosu. Tylko 10 proc. firm ma szanse trafić w ręce trzeciego pokolenia.

d1ti4r3

Nic dziwnego, że najbogatsi Polacy skrupulatnie przygotowują się do przekazania władzy i fortuny młodszemu pokoleniu. Inwestują w edukację dzieci i starają się, by zdobyły doświadczenie w biznesie.

Samodzielny dziedzic

Kulczyk junior pierwsze kroki w biznesie stawiał samodzielnie. Założył fundusz venture capital Phenomind Ventures. Bardzo dobrze czuje się na polu nowych technologii, inwestował w notowanego na NewConnect producenta oprogramowania Stanusch Technologies. Odbył staż w Sony BMG w Nowym Jorku oraz pracował w londyńskim banku inwestycyjnym Lazard. Od 2011 r. Sebastian Kulczyk zasiada w zarządzie Kulczyk Investments.

Jako nowy prezes Sebastian Kulczyk ma dokończyć reorganizację grupy, która doprowadzi do struktury opartej na energetyce, nieruchomościach, paliwach, minerałach i infrastrukturze. Ma też dalej rozwijać firmę w Polsce - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Na zakończenie musimy jednak zmartwić wszystkie czytelniczki, które szukają najlepszej partii w Polsce. Sebastian Kulczyk od trzech lat jest już żonaty.

d1ti4r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ti4r3