Trwa ładowanie...

Odreagowania ciąg dalszy

Bardzo optymistycznie rozpoczął się tydzień na warszawskiej giełdzie. WIG20 otworzył się 10 punktów powyżej piątkowego zamknięcia i w kolejnych minutach jeszcze o kilka punktów zdołał się podnieść.

Odreagowania ciąg dalszyŹródło: Wikimedia Commons, fot: Beax
djh4qg5
djh4qg5

Niestety później emocji było zdecydowanie mniej. Utrzymywaliśmy się na solidnym plusie i żadna ze stron nie chciała podejmować jakiejkolwiek akcji. Bykom pomagała dziś bardzo dobra sytuacja na najważniejszych europejskich parkietach, więc utrzymywanie początkowego dorobku było zdecydowanie łatwiejsze. Niestety do końca wiało nudą i nawet bardzo pozytywne otwarcie sesji za oceanem nie było w stanie sprowokować strony popytowej do powalczenia o nieco większe zdobycze. Co gorsza - pomimo bardzo dobrej zewnętrznej atmosfery to niedźwiedziom udało się w ostatnich minutach sesji nieco z tego dorobku uszczknąć.

Obroty osiągnęły dziś poziom nieco powyżej 0,49 miliarda złotych. Wzrost zanotowały 172 spółki, a spadek - 165. WIG20 zakończył się ostatecznie wzrostem o +0,35%, WIG50 wzrósł o +0,15%, a WIG250 o +0,14%. Najlepiej prezentowały się spółki mediowe, budowlane i chemiczne, najsłabiej – deweloperskie i spożywcze.

Wśród spółek z indeksu WIG20 pozytywnie wyróżniały się dziś: BZWBK (+2,11%), PGE (+1,72%), Asseco Poland (+1,33%), PKOBP (+0,79%) oraz PEKAO (+0,77%). Pod kreską dzień zakończyło siedem spółek, a najsłabiej wyglądało przecenione o 3,75% LPP. Wśród małych i średnich spółek dobrze wypadły dziś: Investment Friends, NWR, TELFORCEONE, Elemental Holding, Global Cosmed, Azoty, Getin i Trakcja. Najsłabiej zaś prezentowały się: NTT System, Idea TFI, Resbud, Invista, ES-System, Astarta, PBG i Medicalgorithmics.

W ostatnich dniach atmosfera na GPW zaczęła się nieco ocieplać. Dziś od rana, korzystając z dobrych nastrojów na europejskich parkietach, udało się nam kolejnych kilka punktów odrobić. Jest szansa, że w najbliższych dniach kierunek północny zostanie utrzymany. Potrzebne jest do tego jednak powstrzymanie korekty na najważniejszych światowych parkietach, a niestety sytuacja tam zaczęła się nieco komplikować i może nie być to takie łatwe. Jeśli to się nie uda, znów możemy testować wsparcie w okolicach 2300 punktów na indeksie WIG20.

djh4qg5

Piotr Trzciński

makler DM BZ WBK S.A.

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

djh4qg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djh4qg5