Trwa ładowanie...

Odszkodowanie z komputera

Niedługo nie trzeba będzie obawiać się, że firma, w której jesteśmy ubezpieczeni, zaproponuje nam mniejsze pieniądze niż inne towarzystwo. Trwają prace nad ujednoliceniem systemu naliczania odszkodowań za nieszczęśliwe wypadki - informuje "Dziennik Polski".

Odszkodowanie z komputeraŹródło: Fotolia, fot: Alexander Raths
d3wjxfx

Obecnie ubezpieczyciele korzystają z tabel stworzonych przez Zakład Ubezpieczeń SpołecznychUbezpieczeń Społecznych. Ale wskazują one tylko procentowy uszczerbek na zdrowiu. Najważniejszą dla poszkodowanych sprawę - wartość szkody i wypłaconego zadośćuczynienia - oszacowują sami ubezpieczyciele.

Poszkodowani często nie są zadowoleni z uzyskanego świadczenia, więc sprawy kończą się w sądach. Jak obliczył Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, orzekają one wypłatę odszkodowań przeciętnie cztery razy wyższych niż proponują ubezpieczyciele. Nowy system ma sprawić, że osoby, które np. złamały nogę, dostaną zbliżone kwoty niezależnie od tego, jakie towarzystwo wybrały.

Problem polega tylko na tym, że to rozwiązanie komercyjne. Co oznacza, że ubezpieczyciele musieliby płacić abonament za możliwość korzystania z systemu. Mogłoby to, więc skutkować wyższymi cenami polis - czytamy w gazecie.

d3wjxfx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wjxfx