Trwa ładowanie...
d3mqdtl
d3mqdtl

Oferował pracę, oszukał setki osób

Mężczyzna oferował pracę w sekretariacie. Obiecywał zarobki w wysokości 2,5 tys. zł. Warunkiem zatrudnienia było wpłacenie 100 zł na poczet szkolenia. Pracodawca okazał się oszustem, który wyłudził pieniądze od kilkuset osób w całej Polsce.
Share
d3mqdtl

Mężczyzna oferował pracę w sekretariacie. Obiecywał zarobki w wysokości 2,5 tys. zł. Warunkiem zatrudnienia było wpłacenie 100 zł na poczet szkolenia. Pracodawca okazał się oszustem, który wyłudził pieniądze od co najmniej 400 osób w całej Polsce.

Oszusta, który oferował pracę, zatrzymali wrocławscy policjanci. 46-letni mężczyzna miał wyłudzić pieniądze od kilkuset osób w całym kraju. Grozi mu do 8 lat więzienia.

O zatrzymaniu i aresztowaniu na trzy miesiące oszusta poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Paweł Petrykowski.

d3mqdtl

Z jego informacji wynika, że mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania, oferował pracę sekretarki w zagranicznej firmie, działającej w Polsce, obiecując zarobki w wysokości 2,5 tys. zł. Warunkiem zatrudnienia było wpłacenie 100 zł na poczet szkolenia, które zainteresowana osoba miała przejść przed rozpoczęciem pracy.

Ogłoszenia oszust zamieszczał w prasie i internecie. "Osoby zainteresowane wpłacały pieniądze na wskazane konto, które należało do sprawcy. Po wpłaceniu pieniędzy mężczyzna umawiał się z zainteresowanymi w budynkach urzędów wojewódzkich lub miejskich, w miejscowości, gdzie dana osoba mieszkała. Nigdy jednak nie pojawiał się w tych miejscach. Urywał się również z nim kontakt telefoniczny" - powiedział Petrykowski.

Policjanci ustalili, że mężczyzna oszukał co najmniej 400 osób z całej Polski, które dokonały wpłat. Ofiar 46-letniego przestępcy może być jednak znacznie więcej. Dlatego wrocławska policja prosi osoby, które zostały oszukane w podobnych okolicznościach, a nie zgłaszały tego faktu, o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Zobacz też:
1,1 TYS. BANKOWCÓW NA BRUK
NIK: LEKARZE RODZINNI SIĘ NIE SPRAWDZILI

d3mqdtl

Podziel się opinią

Share
d3mqdtl
d3mqdtl