Trwa ładowanie...

Ofiary autostrad

Do rzeszy wykonawców i podwykonawców, którzy wywrócili się na polskich drogach, dołączyła firma ze stuletnią tradycją. Irlandzkiemu SIAC grozi bankructwo - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Share
Ofiary autostrad
Źródło: Thinkstockphotos
d2evnd0

Gazeta, powołując się na "Irish Times", pisze, że firma SIAC czeka na sądową ochronę przed wierzycielami. Irlandczycy od miesiąca skarżą się, że pogrążyła ich budowa odcinka trasy A4 na Rzeszowszczyźnie. Razem z siostrzaną grupą SRB firma zaalarmowała nawet Komisję Europejską, zarzucając Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad między innymi nierówne traktowanie firm budowlanych i wprowadzanie w błąd zagranicznych przedsiębiorców.

SIAC zarzuca GDDKiA błędy projektowe, które negatywnie wpłynęły na realizację kontraktu - czytamy w "Pulsie Biznesu". Najmocniej jednak zabolało Irlandczyków żądanie wypłaty gwarancji, które uznali za niezgodne z kontraktem.

Wartość roszczeń SIAC wynosi 380 milionów złotych. Problemem spółki, podobnie jak innych wykonawców, jest to, że na rozstrzygnięcie batalii sądowej trzeba czekać latami. Problemy z płynnością powodują, że wielu wykonawców nie jest w stanie dotrwać do finału.

d2evnd0

Podziel się opinią

Share
d2evnd0
d2evnd0