Trwa ładowanie...
d2piwfl

Organizacje nie tłumaczą się z 1 procent podatku

Tylko jedna organizacja pożytku publicznego na 40 losowo zbadanych dokładnie podała w sprawozdaniu, jak wykorzystała pieniądze z 1 procent podatku - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Share
d2piwfl

Gazeta pisze, że dochody budżetu państwa z PIT w 2009 roku zaplanowano na ponad 40 miliardów złotych. 1 procent tej kwoty to więc 400 milionów złotych. Do walki o te pieniądze co roku staje 7 tysięcy organizacji pożytku publicznego. Organizacje te muszą sporządzać roczne sprawozdania ze swojej działalności. Te dane muszą później podać do publicznej wiadomości oraz przekazać ministerstwu pracy i polityki społecznej - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jednak - jak mówi w rozmowie z gazetą doktor nauk prawnych Andrzej Pietrych - tylko jedna z takich organizacji na 40 losowo zbadanych podała w sprawozdaniu, co zrobiła z funduszami z 1 procenta z podatku. Pietrych zaznaczył, że jego badanie nie może być traktowane jako reprezentatywne. Trzeba przeprowadzić próby na większej liczbie organizacji pożytku publicznego.

d2piwfl

Podziel się opinią

Share
d2piwfl
d2piwfl