Trwa ładowanie...

Orlen uhonoruje najzdolniejszych Polaków

Ruszyła druga edycja plebiscytu organizowanego przez PKN Orlen "Polacy z werwą". Nie jest to zwykły konkurs popularności ludzi biznesu, a idea, za którą idzie promowanie młodych Polaków. Tych, którzy biorą los w swoje ręce, i zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale także nasz kraj.

Orlen uhonoruje najzdolniejszych PolakówŹródło: orlen
d1n5ru4
d1n5ru4

W ramach plebiscytu "Polacy z werwą" przyznaje się nagrody w siedmiu kategoriach: Nauka, Medycyna, Kultura i sztuka, Ochrona środowiska, Innowacje w biznesie, Design architektura oraz Sport. Organizatorzy uzasadniają taki podział tym, że są to jedne z najważniejszych dziedzin, mających największy wpływ na dynamiczny rozwój kraju.

W każdej z siedmiu kategorii komisja wyłoniła wcześniej po trzech nominowanych, na których głosy będą mogli oddawać Polacy. Można w ten sposób wspierać młodych przedsiębiorców, naukowców czy sportowców, i wygrać nagrody. Każdy, kto zdecyduje się oddać głos między 12 czerwca a 7 września, weźmie udział w losowaniu nagród. Wygrać można iPada mini, karty upominkowe albo zaproszenie na galę wręczenia nagród.

Co z nagrodami dla zwycięzców? Każdy ze szczęśliwej siódemki otrzyma grant na 50 tysięcy złotych. Plebiscyt ma wspierać rozwój zawodowy, dlatego warunkiem otrzymania nagrody ufundowanej przez PKN Orlen jest przeznaczenie jej na działalność zawodową, rozwój kariery lub kolejne projekty laureata. Nie można zapomnieć także o fakcie, że dzięki nagrodzie zarówno o laureatach, jak i zwycięzcach plebiscytu dowie się opinia publiczna, co ułatwi laureatom dalszy rozwój kariery.

d1n5ru4

- Dla PKN Orlen prowadzenie działań w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu od lat jest inspiracją do szukania nowych wyzwań, a jednocześnie powodem do dumy – podkreśla prezes PKN Orlen Jacek Krawiec. - Dlatego właśnie Plebiscyt „Polacy z werwą” doskonale wpisuje się w długofalową misję i wizję firmy. Nikt tak dobrze nie realizuje wartości ważnych dla PKN Orlen jak jego uczestnicy.

Do tego w ramach "Polaków z werwą" przyznawana jest także nagroda specjalna. Jak tłumaczą organizatorzy, jej laureatem zostaje osoba, której działania szczególnie się wyróżniały. Podczas pierwszej edycji plebiscytu nagrodę otrzymał prof. Adam Maciejewski z Instytutu Onkologii w Gliwicach wraz z zespołem lekarzy, którzy jako pierwsi na świecie dokonali przeszczepu twarzy ze wskazań życiowych.

Medycy nagrodę w wysokości 50 tys. zł przeznaczyli na założenie Fundacji na Rzecz Rozwoju Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Przeszczepów Twarzy, której celem jest współfinansowanie kolejnych operacji.

12 czerwca rozpoczęło się publiczne głosowanie. Uczestnicy mogą oddać głos na dwóch finalistów plebiscytu w każdej z siedmiu kategorii poprzez stronę polacyzwerwa.pl/glosowanie. Głosowanie trwa do 7 września, natomiast gala wręczenia nagród odbędzie się w październiku.

d1n5ru4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1n5ru4