Trwa ładowanie...

Osborne: impas w kwestii długu Grecji zagraża gospodarce globalnej

Minister finansów Wielkiej Brytanii George Osborne powiedział, że impas między Grecją a strefą euro w sprawie zadłużenia Aten szybko staje się największym zagrożeniem dla gospodarki globalnej.

Share
Osborne: impas w kwestii długu Grecji zagraża gospodarce globalnej
Źródło: Fotolia, Fot: djama
d45svzr

Osborne mówił o tym po rozmowach w Londynie z nowym ministrem finansów Grecji Janisem Warufakisem.

- Jest jasne, że impas pomiędzy Grecją a strefą euro jest największym zagrożeniem dla gospodarki globalnej. Wzywam ministra finansów Grecji, by działał w sposób odpowiedzialny. Jednak jest też ważne, by strefa euro miała lepszy plan dotyczący miejsc pracy i wzrostu gospodarczego - powiedział Osborne.

d45svzr

- Jest to rosnące zagrożenie dla gospodarki brytyjskiej. Musimy się upewnić, że wybieramy kompetencje zamiast chaosu, zarówno w Europie, jak i w Wielkiej Brytanii - dodał.

Powiedział też, że rozmowy z Warufakisem były konstruktywne. Grecki minister ze swej strony nie udzielił komentarza.

Warufakis objął resort finansów po zwycięstwie ugrupowania SYRIZA w niedawnych wyborach parlamentarnych w Grecji. SYRIZA wygrała wybory pod hasłami konieczności umorzenia części długów Grecji wobec zagranicznych wierzycieli. Sam Warufakis jest zagorzałym krytykiem warunków, na których Ateny otrzymały międzynarodową pomoc finansową.

Grecki minister ma jeszcze w poniedziałek po południu spotkać się w londyńskim City z przedstawicielami sektora finansowego i bankowego oraz inwestorami - podaje AFP.

d45svzr

Podziel się opinią

Share
d45svzr
d45svzr