Trwa ładowanie...
d4mn1kk

Ostatnia chwila na PIT

Tylko do 28 lutego pracodawcy mają czas, by przekazać nam PIT-y za ubiegły rok. Dotyczy to tych podatników, którzy wcześniej zadeklarowali, że chcą się sami rozliczyć z fiskusem za zeszły rok. Na złożenie PIT-u za 2009 rok mamy czas do 30 kwietnia.
Share
Ostatnia chwila na PIT
Źródło: WP.PL, Fot: Jan Kaliński
d4mn1kk

Po tej dacie urzędy skarbowe spodziewają się większego ruchu. Chociaż jak mówi zastępca naczelnika jednego z nich - Bogusława Dygaszewicz PIT-y już od jakiegoś czasu można go obserwować.

Jak zawsze z reguły najszybciej z fiskusem rozliczają się te osoby, które liczą na zwrot nadpłaconego podatku. Wolniej te osoby, które muszą coś dopłacić. Warto jednak pamiętać, że nawet gdy jesteśmy coś winni fiskusowi, zeznanie możemy złożyć już teraz, a dopłatę do 30 kwietnia.

W 2009 roku nie przybyła, ani nie uległa likwidacji żadna z dotychczasowych ulg podatkowych.

d4mn1kk

Bogusława Dygaszewicz przypomina, że przed złożeniem PIT-u warto go jeszcze przejrzeć i sprawdzić czy nie ma błędów. Do bardzo częstych zaliczany jest brak podpisu, jak też błędy rachunkowe. Dosyć często poza tym mylimy NIP-y - zamiast swojego wpisujemy w zeznanie NIP pracodawcy.

W przyszłą sobotę - 6 marca - urzędy skarbowe w całej Polsce organizują dzień otwarty.

Od 9-tej do 13-stej podatnicy będą uzyskać informacje dotyczące rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2009 rok, pobrać niezbędne do tego formularze, jak też wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z poprawnym złożeniem PIT-u.

Następny dzień otwarty w urzędach skarbowy planowany jest na 24 kwietnia.

d4mn1kk

Podziel się opinią

Share
d4mn1kk
d4mn1kk