Trwa ładowanie...

"Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza". Zebrano już ponad 700 tys. zł

- Zapełnijmy ostatnią puszkę pana Prezydenta dla WOŚP - wezwała internautka i szybko zorganizowała akcję na Facebooku. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Wpłynęło już ponad 700 tys. zł. - To miała być na początku zbiórka dla znajomych - mówi WP organizatorka zbiórki. I chce podziękować każdemu darczyńcy. - Niestety, za pomocą Facebooka już tego robić nie mogę - zaznacza.

"Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza". Zebrano już ponad 700 tys. złŹródło: WP.PL, fot: Facebook
d3425g7
d3425g7

Facebookowa akcja "Zapełnijmy po brzegi ostatnią puszkę prezydenta na WOŚP" ruszyła 6 dni temu.

Prezydent Paweł Adamowicz zbierał datki na Orkiestrę w ostatnią niedzielę, podczas 27. finału WOŚP. Jak poinformował Jerzy Owsiak, udało mu się zebrać ponad 5 tysięcy złotych. Internauci dorzucili jednak do tego jeszcze prawdziwą górę pieniędzy.

Akcję na Facebooku zorganizowała mieszkanka Gdańska. Za minimalny cel ustawiła zebranie tysiąca złotych. Internauci wpłacili już jednak ponad 700 tys. zł, a kwota ciągle rośnie.

d3425g7

Według statystyk Facebooka, do wirtualnej "ostatniej puszki" datki wpłaciły już tysiące internautów.

Uczestnicy zbiórki często apelują, by prędko nie kończyć wirtualnej zbiórki. - Zbierajmy do miliona .... nie zamykaj zbiórki - apeluje na Facebooku do organizatorki jedna ze wpłacających osób.

- Wpisy "idziemy na milion" tylko potwierdzają słowa pana prezydenta o szczodrym, dobrym i solidarnym Gdańsku. A w obliczu tej tragedii wszyscy jesteśmy gdańszczanami - mówi w rozmowie z WP Patrycja Krzymińska, organizatorka akcji.

d3425g7

Czy jednak zbiórka będzie kontynuowana - Mimo, że jestem założycielem zbiórki nie zrobię nic wbrew woli beneficjenta zbiórki czyli WOŚP. Jestem umówiona z nimi jutro na rozmowę i zdecydujemy kiedy zakończyć zbiórkę - dodaje organizatorka.

Mocne słowa dominikanina na pogrzebie Adamowicza: "Trucizna nienawiści". Zobacz wideo:

- Nie znałam Pana prezydenta osobiście. Spotkałam go kiedyś na ulicy przy okazji wyborów, na Długim Targu przy jednym z wcześniejszych finałów WOŚP. Pan Prezydent wysyłał listy do każdej osoby która skończyła 18 lat i ja również taki list dostałam. Niezwykle serdeczny człowiek - opowiada Wirtualnej Polsce Patrycja Krzymińska, organizatorka zbiórki.

d3425g7

Krzymińska podkreśla, że to nie ona jest bohaterką akcji, tylko ci, którzy na nią wpłacają. I ma apel.- Ze względu na to, że starałam się podziękować każdemu z osobna za każdą wpłatę na Facebooku, serwis wyłączył mi możliwość komentowania postów zbiórki. Zatem chciałam przekazać ogromne podziękowania wszystkim darczyńcom - zaznacza.

- I jedno słowo do hejterów: niech odszukają w swoim sercu dobro - dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3425g7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3425g7