Trwa ładowanie...
d1lxmh0
d1lxmh0
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Ostra jazda

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów. Przez zdecydowaną część sesji niewiele na rynku się działo, a decydujące dla losów sesji okazały się ostatnie minuty handlu, gdzie WIG-20 dynamicznie wybił się w górę.
Share
d1lxmh0

Indeks pokonał poziom 2054 pkt., a siła kupujących sprawiła, iż indeks domknął ostatnią lukę bessy na 2087 pkt. W samej końcówce część zwyżki została zniwelowana, aczkolwiek po sesji pozostał długi biały korpus, który wskazuje na pewną siłę kupujących. Najbliższy opór dla indeksu znajduje się na wczorajszym maksimum, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test 2107 lub też 2127 pkt. Kolejne opory wytyczają linia łącząca maksima na 2186 oraz 2160 pkt., a w razie jej przełamania będę zwracał uwagę na 2160 pkt. Ten ostatni pułap ma kluczowe znaczenie, a jego przebicie będzie wskazywało na korekcyjny charakter spadku do ostatniego dna na 2019 pkt.

Najbliższe wsparcie znajduje się na 2054 pkt., ale chyba ten poziom nie będzie dziś testowany. Oczywiście ewentualne jego przełamanie będzie wskazywało na słabość kupujących, ale przynajmniej z porannej perspektywy wydaje się to mało prawdopodobne. Wczorajszy dzień pokazał skłonność do sporych wahań cen na głównych rynkach. Na pierwszy plan wysuwa się rynek ropy naftowej, gdzie wczorajsze silne osłabienie na otwarciu zakończyło silną zwyżką w końcówce dnia w wyniku czego surowiec ponownie znajduje się w polu rażenia maksimów. Końcówka wczorajszej sesji na GPW również wskazała na dużą skłonność do dynamicznych ruchów, które niestety wiążą się z ryzykiem posiadania pozycji na rynkach. Oczywiście psychologia odgrywa największą rolę w tych ruchach, a najgorsze jest to, iż taki dynamizm zupełnie nie gwarantuje, że dany rynek będzie kontynuował ruch w danym kierunku. Na przełomie tygodnia mieliśmy do czynienia z podobnym ruchem w dół i który mimo, iż wytyczył nowe minimum nie przyniósł jak na razie kontynuacji
spadku. Pytaniem pozostaje czy wczorajsza zwyżka, zapowiada ruch do nowych maksimów, czy znów mamy do czynienia z podejściem z którego po okresie konsolidacji nastąpi wyłamanie w dół.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/22826/090820_biul_por_pl.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d1lxmh0

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d1lxmh0

Podziel się opinią

Share
d1lxmh0
d1lxmh0