Trwa ładowanie...
d4c39r3

Oświadczenie szefa BBN ws. zakupu bezpilotowców (komunikat)

...

Share
d4c39r3

10.09. Warszawa - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego informuje:

Ze zdumieniem słucham - wprowadzających w błąd opinię publiczną, krytycznych opinii gen. bryg. w st. spocz. Sławomira Petelickiego, dotyczących systemów bezpilotowych Orbiter prezentowanych w mediach.

O zakupie tego typu samolotów bezpilotowych zdecydowałem w 2007 r. będąc ministrem obrony narodowej. Wnioskował o to dowódca Wojsk Lądowych gen. broni Waldemar Skrzypczak, który nabycie nowego sprzętu argumentował pilną potrzebą wyposażenia misji zagranicznych. Dowódca Wojsk Lądowych proponował zakup w trybie negocjacji sześciu zestawów Orbiter. Parametry taktyczno-techniczne sprzętu opracowano w Dowództwie Wojsk Lądowych.

d4c39r3

Uważam, że taki sposób działania - gwarantujący szybką realizację zakupów niezbędnych dla wojska, był dowodem zrozumienia ze strony ministra obrony wobec potrzeb zgłaszanych przez dowódców.

Niezmiernie dziwią mnie zatem oceny Sławomira Petelickiego, dotyczące jakości zakupionego sprzętu. Najprawdopodobniej jest on jedyną osobą, która samoloty Orbiter uznaje za "zupełnie bezwartościowe". Opinie innych ekspertów są diametralnie odmienne.

Te słowa napawają mnie tym większym zdumieniem, że doskonale pamiętam jak w czasie święta jednostki specjalnej GROM w 2006 r. w obecności mojej, oficerów GROM-u oraz zaproszonych gości S. Petelicki z dużym entuzjazmem wypowiadał się na temat jakości systemów Orbiter, które były eksponowane w czasie tych uroczystości.

/-/ Aleksander Szczygło

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kno/

d4c39r3

Podziel się opinią

Share
d4c39r3
d4c39r3