Trwa ładowanie...
d1gyy61
IAR
bank

Oszczędności Polaków sa bezpieczne

Oszczędności Polaków są bezpieczne zapewnia prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. Jego zdaniem opracowany przez Narodowy Bank Polski "pakiet zaufania" dla rynku bankowego to jedynie działania na rzecz uspokojenia nastrojów, ponieważ polski system bankowy jest w bardzo dobrej kondycji.
Share
d1gyy61

Krzysztof Pietraszkiewicz dodał, że dobra sytuacja polskich banków wynika z braku zaangażowania w ryzykowne operacje finansowe. Polskie banki korzystały z wysokiego tempa rozwoju polskiej gospodarki i oferowały klientom bezpieczne instrumenty finansowe, dlatego w opinii Pietraszkiewicza - jesteśmy bezpieczni.

Prezes Pietraszkiewicz zapewniał też, że nie ma zagrożenia dla oszczędności Polaków a system bankowy jest stabilny co potwierdzają wszystkie analizy.

Krzysztof Pietraszkiewicz zaznaczył, że "pakiet zaufania" ma na celu przede wszystkim podtrzymać normalne funkcjonowania systemu bankowego z korzyścią dla sektora depozytowego oraz kredytowego.

"Pakiet zaufania" będzie modyfikowany w zależności od rozwoju sytuacji ma światowych rynkach. Prezes Narodowego Banku Polskiego zapewnił, że NBP monitoruje sytuację i dysponuje wszelkimi środkami, by w razie potrzeby skutecznie interweniować.

d1gyy61

Podziel się opinią

Share
d1gyy61
d1gyy61