Trwa ładowanie...

Oszust wcisnął mi dekoder

Uwaga! Po domach chodzi wyjątkowo perfidny naciągacz. Jako akwizytor przekonuje starsze osoby, że w ich blokach będzie demontowana telewizja kablowa i wciska dekodery do starych telewizorów. Zgarnia przy tym kupę pieniędzy!

Oszust wcisnął mi dekoderŹródło: Thinkstockphotos
dfqc6hr
dfqc6hr

Na drzwiach bloków w Szczecinie kanciarz wywiesił informację o treści: „W związku z wyłączeniem sygnału telewizji kablowej osoby, które chcą mieć nadal telewizję, muszą założyć telewizję satelitarną.” Przy ogłoszeniu zostawił swój numer telefonu komórkowego. Wiele osób w obawie przed odłączeniem telewizji zadzwoniło do mężczyzny. Jedna z ofiar kanciarza, emerytka Zofia Zajdel (88 l.) na początku zbagatelizowała ogłoszenie. Wtedy akwizytor sam zapukał do drzwi kobiety.

– Ten oszust mówił, że jak podłączy mi dekodery z telewizją satelitarną i kanałami HD, to będę miała lepszy obraz niż taki ze zwykłej anteny – mówi pani Zofia. Tak jak jej wielu sąsiadów z bloku podpisała umowę. Dostała pakiet Prestige za... 162 zł ze 117 kanałami w pakiecie HD i dekoder z nagrywarką.

Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pani Zofia ma jedynie 14-calowe i kineskopowe telewizory, które mają po 15 lat i nie są dostosowane do odbioru kanałów HD! Za instalację dekodera naciągacz zgarnął 650 zł, wziął jeszcze do swojej kieszeni 100 zł za wizytę w mieszkaniu i bezczelnie wcisnął starszej pani pakiet kanałów porno, nie informując jej o tym. Dopiero po interwencji syna emerytki udało się rozwiązać fatalną umowę. Niestety, kanciarz wciąż grasuje po osiedlach, bo nikt nie złożył na niego skargi na policji.

dfqc6hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfqc6hr