Trwa ładowanie...

Oto bubel za 400 mln złotych!

Ryanair zapowiedział, że do końca tegorocznego sezonu jego samoloty nie będą korzystały z lotniska w Modlinie. Wcześniej ze współpracy wycofał się Wizz Air.

Share
Oto bubel za 400 mln złotych!
Źródło: newspix.pl, fot: Damian Burzykowski
d14zasp

Kolejne kłopoty mazowieckiego lotniska w Modlinie. Wszystko wskazuje na to, że wybudowany za grube miliony port będzie pusty. Tani przewoźnicy nie chcą korzystać z jego usług. To miało być wspaniałe lotnisko. Codziennie miały z niego korzystać tysiące pasażerów tanich linii lotniczych. Inwestycja w Modlinie okazała się jednak wielka klapa. Po tym jak Wizz Air zerwał umowę z portem, kolejne linie lotnicze odsuwają termin powrotu do Modlina. Ryanair ogłosił bowiem, że jego samoloty nadal będą korzystały z portu na Okęciu do 26 października, czyli do końca sezonu turystycznego.

Przedstawiciele zarządu lotniska zapewniają jednak, ze negocjacje z tym przewoźnikiem trwają. Obecna oferta jest nawet 65 proc. niższa, niż opłaty, które pobiera Lotnisko Chopina. Jak widać sztandarowa inwestycja Adama Struzika (56 l.) wciąż jest wielką wtopą samorządu. A opozycja wliczyła, że od grudnia straty Modlina sięgnęły ok. 30 mln zł.

Dziś w Fakcie polecamy też: Wąsko i ciasno na Łazienkowskiej!

d14zasp

Podziel się opinią

Share
d14zasp
d14zasp