Trwa ładowanie...

Paczka jak cylinder magika

Niektórzy nadawcy i odbiorcy paczek nawet nie mają świadomości, że łamią prawo. A w przesyłkach można znaleźć wszystko: węże, pająki, a nawet urny z prochami, pisze "Rzeczpospolita".

Paczka jak cylinder magikaŹródło: WP.PL
d498ul1
d498ul1

Pracownicy firmy kurierskiej z Łodzi znaleźli np. jeże pigmejskie, zamknięte w pojemnikach po twarogu. Według opisu paczka powinna zawierać części samochodowe. - Postępowanie toczy się pod kątem naruszenia art. 35 ust.1a ustawy o ochronie zwierząt, informuje prokurator Magdalena Kasprzak z Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie.

Pracownicy Wydziału Przesyłek Niedoręczonych w Koluszkach przyznają, że wizyty saperów i pirotechników w tej placówce nie należą do rzadkości. W jednej z przesyłek zdarzyła się nawet bomba, która miała 150 metrów rażenia.

Coraz częściej w listach przesyłane są także przeróżnego rodzaju leki niewiadomego pochodzenia. Najczęściej przesyłane zwykłą przesyłką pocztową z Chin czy Indii. - Najwięcej jest farmaceutyków, przeróżnej chińskiej viagry, która ma wspomagać potencję u panów. Tylko w tym kwartale zatrzymaliśmy półtora tysiąca tabletek, podczas gdy w całym zeszłym roku mieliśmy ich nieco ponad 2 tys., mówi Monika Woźniak-Lewandowska, rzeczniczka Izby Celnej w Szczecinie.

W Wydziale Przesyłek Niedoręczonych w Koluszkach przypominają sobie mężczyznę, który zadzwonił do tego urzędu w poszukiwaniu cioci. Ciocia się znalazła. Spoczywała w urnie znajdującej się w środku niedoręczonej przesyłki wysłanej z zagranicy.

d498ul1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d498ul1