Trwa ładowanie...
d30z9qx

Paliwo po 5 zł już w przyszłym tygodniu. Dla kierowców święta będą droższe niż przed rokiem

Ceny paliw w Polsce szybują w górę. To już trzeci tydzień podwyżek, a po weekendzie będzie jeszcze drożej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paliwo po 5 zł już w przyszłym tygodniu. Dla kierowców święta będą droższe niż przed rokiem
(Fotolia)
d30z9qx

*Ceny paliw w Polsce szybują w górę. - To już trzeci tydzień podwyżek, a po weekendzie będzie jeszcze drożej - prognozuje Urszula Cieślak, ekspertka z BM Reflex. W przyszłym tygodniu możemy liczyć się z przekroczeniem psychologicznej granicy 5 zł za litr. To jednak nie koniec złych wiadomości dla kierowców. *

Już teraz benzyna Pb98 kosztuje ponad 5 zł. Jednak bardziej popularna Pb95 wciąż jeszcze utrzymuje się poniżej tej granicy. Płacimy za nią średnio około 4,56 zł za litr. To o 5 groszy więcej niż tydzień temu. Jednak, jak prognozują analitycy rynku paliw, nadchodzący tydzień przyniesie kolejny skok cen na stacjach.

- Przyczyną wzrostów są podwyżki cen na światowych giełdach po decyzji kartelu OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy. Do tego dochodzi mocny dolar i słabnąca złotówka – wyjaśnia Urszula Cieślak, ekspertka z BM Reflex. - Cena benzyny na stacjach po weekendzie będzie wyższa. Być może uda się utrzymać średnią krajową cenę benzyny poniżej 5 zł za litr. Nawet na części lepiej usytuowanych stacji do połowy grudnia taka cena też jest realna.

d30z9qx

Dobrych wiadomości próżno wyczekują użytkownicy silników diesla. - Olej napędowy również zdrożeje, choć nie w takiej skali - ostrzega Cieślak.

Zdaniem analityczki szczyt cenowy osiągniemy w pierwszej połowie grudnia. Później czeka nas korekta i wyhamowanie wzrostów, ale znaczących obniżek na stacjach paliw kierowcy nie powinni się spodziewać.

- Jedno jest pewne, tego roczne święta z całą pewnością będą dla kierowców droższe niż przed rokiem - podkreśla ekspertka BM Reflex.

d30z9qx

Podziel się opinią

Share
d30z9qx
d30z9qx