Trwa ładowanie...
d3b7al2
włochy
22-04-2010 16:50

Panda odmieni losy Fiata?

Załoga zakładu Fiata w Pomigliano d'Arco pod Neapolem nie może się doczekać wejścia do produkcji nowej wersji Pandy, co nastąpi dopiero w połowie przyszłego roku. Popularny samochód wytwarzany do tej pory w Polsce, uważany jest za symbol odrodzenia włoskiego koncernu po latach kryzysu.

Share
d3b7al2

Przedstawiony wczoraj inwestorom plan rozwoju Fiata na najbliższe pięć lat przewiduje restrukturyzację fabryki pod Neapolem za sumę 700 milionów euro. Inicjatywę poparł dziś w imieniu rządu włoski minister przemysłu Claudio Scajola. Kierownictwo koncernu chciałoby teraz sfinalizować rozmowy ze związkami zawodowymi na temat nowej organizacji pracy. Nastroje w Pomigliano d'Arco są bardzo dobre. Również dlatego, że zakład produkujący do tej pory stare modele Alfa Romeo jest w tych dniach znowu nieczynny z powodu braku na nie popytu na rynku.

Sytuację diametralnie odmieni wejście do produkcji nowej Pandy. Ponieważ nie ma wątpliwości, że znajdzie on licznych nabywców, związki zawodowe nie wykluczają, że będą próbowały domagać się podwyżki zarobków.

d3b7al2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b7al2