Trwa ładowanie...

Parówki są niebezpieczne dla zdrowia

Amerykańcy pediatrzy twierdzą, że hot-dogi stanowią poważne zagrożenie dla życia dzieci. Lekarze postulują zmianę kształtu parówek, a przynajmniej umieszczenie na opakowaniach odpowiednich ostrzeżeń.

Share
Parówki są niebezpieczne dla zdrowiaŹródło: Jupiterimages
d2hvxey

Ostrzeżenie przed hot-dogami znalazło się w najnowszym raporcie Amerykańskiej Akademii Pediatrii - najważniejszej organizacji skupiającej lekarzy dziecięcych w Stanach Zjednoczonych. Według raportu, niektóre produkty żywnościowe, podobnie jak zabawki, mogą powodować śmiertelne zadławienie się przez dzieci.

W USA co roku odnotowywanych jest około 70 takich przypadków a kilkanaście tysięcy dzieci trafia z tego powodu na pogotowie. Najbardziej niebezpieczne są produkty w kształcie walca lub zaokrąglone. Co piaty przypadek śmiertelnego zadławienia powodują hot-dogi. Na liście "groźnych" produktów są także cukierki oraz winogrona.

Jeden autorów raportu dr. Gary Smith uważa, że producenci żywności powinni zmienić kształt swoich produktów w taki sposób by maksymalnie zmniejszyć ryzyko zadławienia. - Cukierki mogłyby być płaskie a nie okrągłe - uważa doktor Smith. Jego zdaniem, w najgorszym wypadku, na opakowaniach hot-dogów i innych produktów powinny pojawić się ostrzeżenia przed ryzykiem zadławienia przez dzieci.

d2hvxey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvxey
d2hvxey