Trwa ładowanie...

Pasywne nastawienie byków gdzieś się zapodziało - giełdowy komentarz poranny

We wczorajszym komentarzu wideo podkreślałem kwestię powrotu indeksu WIG20 w okolice bazowego wsparcia technicznego: 2238 – 2244 pkt. Ponieważ wymieniony węzeł Fibonacciego zadziałał bardzo precyzyjnie kilka tygodniu temu, nadal należało liczyć się tutaj z możliwością wzrostu presji popytowej.

Share
Pasywne nastawienie byków gdzieś się zapodziało - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
d4lc7ls

Trudno było jednak przewidzieć, że bykom uda się zainicjować aż tak wyrazisty i w sumie spektakularny ruch odreagowujący. W efekcie cała poniedziałkowa przecena została zanegowana, a indeks zbliżył się do kluczowego w ujęciu krótkoterminowym przedziału oporu: 2349 – 2352 pkt.

Co więcej, w segmencie blue chips odnotowaliśmy relatywny wzrost obrotów. Na tle rynków bazowych zaczęliśmy natomiast wykazywać się wreszcie nieco większą wolą walki. Te wstępne sygnały wychodzenia rynku warszawskiego z ogromnej zapaści muszą jednak znaleźć swoje dodatkowe potwierdzenie. Uważam, że trwałe przełamanie wymienionej wcześniej strefy oporu Fibonacciego: 2349 – 2352 pkt. byłoby tutaj bardzo pożądanym wskazaniem technicznym, bowiem w wymienionym korytarzu cenowym wypadają projekcje prospadkowego, symetrycznego układu ABCD. Negacja tak silnego układu falowego wskazywałaby zatem na rosnącą siłę rynku, co raczej nieuchronnie musiałoby znaleźć swoje konsekwencje w postaci kontynuacji tendencji wzrostowej. W pierwszej kolejności warto obserwować tym samym lokalny węzeł podażowy: 2349 – 2352 pkt., gdzie można według mnie spodziewać się wzrostu presji ze strony niedźwiedzi. O konsekwencjach ewentualnego zanegowania oporu opowiem natomiast nieco więcej w swoim dzisiejszym komentarzu wideo.

d4lc7ls

Paweł Danielewicz
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34321/biuletyn_poranny_20140108.pdf )

d4lc7ls

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4lc7ls

Podziel się opinią

Share
d4lc7ls
d4lc7ls