Trwa ładowanie...

PBS. Klienci bez dostępu do swoich oszczędności - konieczna restrukturyzacja

W związku z fatalną sytuacją kapitałową znanego w regionie Podkarpackiego Banku Spółdzielczego (PBS) w Sanoku w piątek (17 stycznia 2020 r.) Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) przejął nad nim kontrolę oraz wyznaczył administratora. BFG zaznacza jednocześnie, że pieniądze klientów banku są bezpieczne.

PBS. Klienci bez dostępu do swoich oszczędności - konieczna restrukturyzacjaŹródło: Materiały prasowe
d3fz88m
d3fz88m

PBS. Klienci bez dostępu do swoich oszczędności - konieczna restrukturyzacja

Klienci banku zostali w jednej chwili odcięci od dostępu do swoich środków. Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował o rozpoczęciu przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku.

Oglądaj: Bankowość dla najbogatszych. Im więcej zarabiasz, tym lepsza oferta

BFG poinformowało, że wszystkie pieniądze klientów są bezpieczne, a rachunki będą prowadzone na dotychczasowych zasadach. Problem jednak w tym, że w najbliższych dniach korzystanie ze środków będzie niemożliwe. Ich obsługa, została czasowo zawieszona. Chodzi bowiem o wymogi dot. przeniesienia działalności PBS do Banku Nowego BFG S.A.

PBS. Klienci bez dostępu do swoich oszczędności - konieczna restrukturyzacja

Z powodu kłopotów finansowych fundusz przejął w piątek kontrolę nad tym bankiem i wyznaczył administratora. Jednocześnie już w najbliższy weekend wszystkie depozyty klientów detalicznych, mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw zostaną przeniesione do banku pomostowego - Banku Nowego BFG S.A. o kapitale 100 mln zł.

Tym samym w dniu 20 stycznia do Banku Nowego BFG S.A. zostanie przeniesiona wydzielona część PBS, w tym m.in. wszystkie depozyty klientów detalicznych, mikrofirm i MŚP, co z założenia ma zapewnić ich bezpieczeństwo.

d3fz88m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fz88m