Trwa ładowanie...

Pendolino nie mieści się na torach?

Pendolino, włoski superpociąg, do stolicy będzie się wtaczał w żółwim tempie i z podniesionym nosem. Ma za długi przód i podczas prób w Warszawie zahaczył o słup na Dworcu Centralnym i o urządzenia przytorowe - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". - Rzecznik prasowy PKP Intercity szybko zareagował na doniesienia dziennika.
Share
Pendolino nie mieści się na torach?
Źródło: mat. pras.
dm9eo4k

Walka z nosem Pendolino dopiero się zaczyna. Teraz przewoźnik PKP Intercity wspólnie z PKP PLK musi sprawdzić wszystkie trasy, na których ma jeździć pociąg, m.in. do Gdańska i Krakowa.

Rzecznik prasowy PKP Intercity szybko zareagował na doniesienia dziennika. PO godz. 9 pojawiło się oświadczeni:
"W nawiązaniu do dzisiejszych doniesień "Dziennika Gazety Prawnej" oświadczamy, że informacje podane przez red. Konrada Majszyka dot. "przytarcia nosa Pendolino" są nieprawdziwe.

Pociąg nigdy nie przejeżdżał przez Dworzec Warszawa Centralna ani przez linię średnicową, która w ostatnim czasie była remontowana.

Jednocześnie, informacje o tym, że takie zdarzenie nie miało miejsca przekazaliśmy dziennikarzowi w dniu wczorajszym. Rzetelność dziennikarska wymaga, aby nie wprowadzać czytelników w błąd. "

dm9eo4k

Podziel się opinią

Share
dm9eo4k
dm9eo4k