Trwa ładowanie...
d49rng9

Pendolino przewiozło dotychczas 1 mln pasażerów

Warszawa, 19.05.2015 (ISBnews) - Pociągi kategorii Express Intercity Premium (EIP, Pendolino) spółki PKP Intercity przewiozły od czasu uruchomienia w grudniu ub.r. 1 mln pasażerów, poinformował prezes PKP S.A. Jakub Karnowski.

Share
d49rng9

"Kolej wraca do gry. Po 5 miesiącach od uruchomienia pociągów Pendolino odnotowaliśmy w kwietniu 23-proc. wzrost liczby pasażerów w stosunku do roku poprzedniego. Mamy precyzyjne dane o przewozach, okazało się, że dziś przewieźliśmy milionowego pasażera" - powiedział Karnowski podczas powitania milionowej pasażerki na dworcu Warszawa Centralna.

Przypomniał także, że trasy pociągów EIP zostaną wkrótce przedłużone do Gliwic i Bielska-Białej, a nieco później także do Rzeszowa (przez Kraków).

Milionowa pasażerka podróżowała z Krakowa do Warszawy pociągiem relacji Kraków Główny - Gdynia Główna.

14 grudnia 2014 r. pierwsze pociągi dużych prędkości w Polsce - Pendolino, wyprodukowane przez Alstom, rozpoczęły kursowanie po polskich torach. Pociągi obsługują trasy PKP łącząc główne miasta tj. Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Kraków, Katowice i Wrocław. Pociąg Pendolino PKP IC składa się z 7 wagonów i może przewozić do 402 osób.

(ISBnews)

d49rng9

Podziel się opinią

Share
d49rng9
d49rng9