Trwa ładowanie...
dyskont

Penta inwestuje na Węgrzech

Grupa inwestycyjna Penta zrealizowała kolejną akwizycję na Węgrzech.
Share
Penta inwestuje na Węgrzech
Źródło: Jupiterimages
d4evj1l

Przejęcie związane jest z rozbudową holdingu mięsnego Carnibona. W ramach transakcji należąca do grupy Debreceni Csoport Húsipari zakupiła 97,3 proc. udziałów spółki Kaiser Food Élelmiszer-ipari. Przejęcie firmy Kaiser istotnie wzmocni pozycję holdingu Carnibona na rynku węgierskim.

Penta inwestuje w branży przetwórstwa mięsnego od 2007 roku. Należąca do funduszu grupa Carnibona obecna jest na Słowacji i Węgrzech. Głównym celem Penty w tym segmencie jest konsolidacja rynku i osiągnięcie pozycji najsilniejszego gracza w regionie.

- Jednym z głównych elementów strategii Grupy Penta jest dynamiczny rozwój inwestycji dzięki tworzeniu międzynarodowych holdingów branżowych. W takim zakresie działamy w branży FMCG, energetyce, produkcji okien i segmencie przetwórstwa mięsnego - mówi Jozef Janov, dyrektor zarządzający Penta Investments w Polsce.

W naszym kraju grupa posiada 7 aktywnych inwestycji: Żabka Polska, Okna Rąbień, Drumet, Fortuna zakłady bukmacherskie, Dr.Max, Alpha Medical Polska, Stream.

Autor: IP

d4evj1l

Podziel się opinią

Share
d4evj1l
d4evj1l