Trwa ładowanie...
d1ivwpz
d1ivwpz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PGE modernizuje swoje bloki

PGE zakończyła budowę instalacji odazotowania spalin w Zespole Elektrowni Dolna Odra i kończy budowę instalacji odsiarczania spalin w Elektrociepłowni Bydgoszcz - poinformowała we wtorek spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ivwpz

Jak zaznaczono w komunikacie obie inwestycje to część programu modernizacji wartego kilkanaście miliardów złotych. Celem programu jest z jednej strony wypełnienie restrykcyjnych norm środowiskowych, z drugiej - wydłużenie zdolności wytwórczych bloków energetycznych.

Jak podaje PGE, należące do niej elektrownie i elektrociepłownie w ostatnich latach ograniczyły już emisje tlenków siarki o 80 proc., tlenków azotu o 40 proc. i emisje pyłów o 97 proc.

Spółka przypomniała, że zgodnie z przyjętą strategią biznesową do 2020 roku na modernizację istniejących jednostek wytwórczych wyda łącznie ok. 16 mld zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dalsze ograniczanie emisji spalin, zwiększenie mocy zainstalowanej oraz podniesienie sprawności aktywów.

d1ivwpz

Jak powiedział cytowany w komunikacie prezes PGE Marek Woszczyk, węgiel długo jeszcze pozostanie kluczowym surowcem wykorzystywanym do produkcji energii w Polsce, zapewniając tym samym bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej po przewidywalnych kosztach.

"Mimo że średni wiek naszych aktywów wytwórczych jest najniższy na rynku, konsekwentnie modernizujemy obecnie funkcjonujące bloki energetyczne, a także budujemy nowe moce wytwórcze. Dzięki stałemu podwyższaniu efektywności aktywów i wypełnieniu najwyższych europejskich standardów środowiskowych wzrasta wartość grupy - dodał.

d1ivwpz

Podziel się opinią

Share

d1ivwpz

d1ivwpz