Trwa ładowanie...
diwcrpc

PGNiG ostrzega przed oszustami. Piszą o odłączeniu gazu

"PGNIG: Informujemy, że w związku zadłużeniem na kwotę 12,45 zł na najbliższy dzień roboczy zleciliśmy odłączenie gazu". Dostałeś podobnego SMS-a? To prawdopodobnie oszustwo. Spółka ostrzega swoich klientów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PGNiG ostrzega klientów przed oszustami, podszywającymi się pod spółkę (zdjęcie ilustracyjne)
PGNiG ostrzega klientów przed oszustami, podszywającymi się pod spółkę (zdjęcie ilustracyjne) (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
diwcrpc

"Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kolejny raz ostrzega przed niebezpiecznymi i fałszywymi wiadomościami sms, które rozsyłane są w celu wyłudzenia pieniędzy. Oszuści podszywają się pod Grupę PGNiG, sugerując potrzebę uregulowania rzekomych należności" - czytamy w komunikacie spółki.

Często zablokowanie jednego numeru telefonu może nie wystarczyć. Wiadomości przychodzą bowiem od wielu różnych nadawców.

Przykładowa treść? "PGNIG: Informujemy, że w związku zadłużeniem na kwotę 12,45zł na najbliższy dzień roboczy zleciliśmy odłączenie gazu".

diwcrpc

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Poszczególne wiadomości mogą różnić się kwotami czy drobnymi detalami, ale zazwyczaj mają podobną treść.

To zresztą nie jedyny przypadek, w którym oszuści podszywają się pod gazową spółkę. Wcześniej podobne próby były podejmowane za pośrednictwem wiadomości e-mail.

diwcrpc

"Fałszywą korespondencję można rozpoznać przede wszystkim po adresie e-mail, z którego przychodzi wiadomość o temacie „Informacja o zaległości”. Skrzynka „no-reply@epgnig.pl” nie jest kanałem komunikacji używanym przez GK PGNiG. Wszystkie oficjalne adresy mailowe Spółki są oparte na domenie pgnig.pl" - ostrzega spółka.

"Prosimy zwracać uwagę na zmiany i dodane litery w adresach, które jednoznacznie wskazują na podejrzane pochodzenie fałszywej korespondencji" - czytamy w komunikacie.

diwcrpc

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

diwcrpc

Podziel się opinią

Share
diwcrpc
diwcrpc