Trwa ładowanie...
d3q52kl

Pierwszy dzień działania elektronicznych zwolnień lekarskich. Minister uspokaja i zachwala

To pierwszy roboczy dzień działania elektronicznych zwolnień lekarskich, które są ułatwieniem dla lekarzy i pacjentów - zapewniała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Rafalska skomentowała pierwsze godziny działania nowego systemu e-zwolnień.
Minister Rafalska skomentowała pierwsze godziny działania nowego systemu e-zwolnień. (East News)
d3q52kl

Od 1 grudnia obowiązuje nowy system elektronicznych zwolnień lekarskich, które muszą być stosowane we wszystkich gabinetach. W praktyce poniedziałek jest pierwszym dniem, w którym system mógł przejść swój "chrzest bojowy".

Zobaczteż: E-zwolnienia mają chronić nasze pieniądze. Prezes ZUS wyjaśnia cel zmian w systemie

Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego zgłaszali w poniedziałek, nie ma możliwości generowania e-zwolnień, bo system ZUS nie działa. Sam Zakład przyznawał, że są "spowolnienia".

d3q52kl

E-zwolnienia lekarskie. Lekarze zgłaszają problem z systemem. ZUS mówi o "spowolnieniu"

Mminister Rafalska zapewniła jednak na konferencji prasowej: nie ma możliwości, że pacjent pozostanie bez zwolnienia w razie awarii. I zapewniła: wprowadzenie e-zwolnień to ułatwienia dla lekarzy i pacjentów. ZUS bardzo dobrze przygotował się do zmiany.

Jak podała, według najnowszych danych wpłynęło już ponad 93 tys. elektronicznych zwolnień. Zapewniła też, że do systemu zostały wprowadzone zmiany zgłaszane przez lekarzy. Podliczyła też, że zgłoszono już ponad 6 tys. upoważnień dla asystentów medycznych, którzy pomagają w wystawianiu e-zwolnień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q52kl

Podziel się opinią

Share
d3q52kl
d3q52kl