Trwa ładowanie...

PiS kupił sobie gazetę

Partia Jarosława Kaczyńskiego postanowiła zainwestować w media. PiS kupił większościowe udziały w "Gazecie Polskiej Codziennej" - pisze Press.pl

Share
PiS kupił sobie gazetęŹródło: AFP, fot: Janek Skarzynski
d3h0ofo

"GPC" przejęła spółka Geranium powiązana z Prawem i Sprawiedliwością. Jak pisze Press.pl spółka do Krajowego Rejestru Sądowego została wpisana miesiąc temu. Jej kapitał to 150 tys. zł.

Jaki jest jej związek z PiS? Jej udziałowcem jest spółka Srebrna powiązana z założonym przez partię Instytutem Lecha Kaczyńskiego. Do niego należą m.in. biurowce w Al. Jerozolimskich oraz na ul. Srebrnej w centrum Warszawy. Sama spółka Srebrna już zajmuje się działalnością wydawniczą - jest właścicielem miesięcznika "Nowe Państwo" i portalu Niezalezna.pl.

Jak podaje Press.pl to nie jedyne związki z PiS spółki, która teraz będzie wydawać tabloid "GPC". Prezesem Geranium jest Jacek Cieślikowski, który z ramienia PiS zasiada w radzie Warszawy oraz w Sejmie jest asystentem Jarosława Kaczyńskiego.

d3h0ofo

Jak mówi Press.pl redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennej" Tomasz Sakiewicz nowi właściciele dziennika zapewnili, że nie będą ingerowali w linie programową. Już jednak zaczęły się pierwsze roszady. Nowym szefem wydawnictwa została Janina Goss, bliska znajoma Kaczyńskiego oraz z nadania PiS była szefowa rady nadzorczej TVP.

Jak dodaje Press.pl w pierwszym półroczy tego roku sprzedaż "GPC" według danych ZKDP wyniosła 26 919 egzemplarzy przy nakładzie przekraczającym 107 tys. Najlepiej sprzedające się dzienniki ogólnopolskie to "Fakt"(391 tys. egz.), "Gazeta Wyborcza"(264 tys. egz.), "Super Express" (165 tys. egz.). "GPC" jest na siódmym miejscu.

Wirtualna Polska / Press.pl

d3h0ofo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0ofo