WP

PKP Intercity. Awaria systemu, bilety bez miejscówek

Tuż przed godziną 7 rano w sobotę wysiadł system sprzedaży biletów w PKP Intercity. W praktyce bilety można było kupić tylko w kasach, ale bez przydzielania miejsc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lokomotywa PKP Intercity EU-44 Husarz.
Lokomotywa PKP Intercity EU-44 Husarz. (East News, Fot: KAROL SEREWIS)
WP

Aktualizacja, godz. 15.30

– To właściwie ponowna usterka systemu rezerwacji miejsc. Oznacza to brak możliwości wskazania miejsc. Odprawa podróżnych w pociągach odbywa się bez dodatkowych opłat – tak mówi Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity, cytowana przez serwis rynek-kolejowy.pl.

Zgodnie z informacją PKP Intercity, awaria zaczęła się o godzinie 6:40. Na Facebooku jednak firma o tym nie poinformowała pasażerów, ci wpisują rozżaleni komentarze pod postami o promocjach weekendowych.

WP

Jak po południu poinformowała rzecznik PKP Intercity Agnieszka Serbeńska, awaria została usunięta o godzinie 12.20. Pasażerowie nie znajdą jednak żadnego oficjalnego komunikatu na stronach przewoźnika, ani w mediach społecznościowych. Wygląda też na to, że spółka usunęła ze swojej strony komunikat prasowy informujący o awarii.

Pasażerowie - jak czytamy w rynek-kolejowy.pl - informują jednak o innym problemie. Niektórym anulowało miejscówki już zakupione wcześniej przez internet. Co na to PKP Intercity? Radzi jedynie, by złożyć reklamację.

Polub WP Finanse
WP
WP