Trwa ładowanie...

PKP Intercity podniosło ceny biletów

Rzecznik spółki Cezary Nowak mówi, że podrożały między innymi najszybsze kursy z Warszawy do Krakowa i Wrocławia.

PKP Intercity podniosło ceny biletówŹródło: Eastnews, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d3qhk2d
d3qhk2d

PKP Intercity zmieniło niedawno swój cennik. Za bilety na wybranych połączeniach trzeba zapłacić więcej o kilka złotych. Podwyżki dotyczą głównie dłuższych tras.

Rzecznik spółki Cezary Nowak mówi, że podrożały między innymi najszybsze kursy z Warszawy do Krakowa i Wrocławia. W tej chwili za przejazd na trasie Kraków - Warszawa trzeba zapłacić 139 złotych. To o 4 złote więcej, niż przed wprowadzeniem podwyżki. Na trasie ze stolicy do Wrocławia różnica wynosi 3 złote. Rzecznik zaznaczył, że podwyżki dotyczą tak zwanych cen bazowych i nadal jest możliwość wykupienia przejazdu po niższej cenie. Im wcześniej zostanie zakupiony bilet, tym mniej trzeba będzie za niego zapłacić.

PKP Intercity zapowiada ułatwienia w kupnie biletów przez internet. Obecnie nie można kupić w czasie jednej sesji dwóch biletów z różnymi ulgami. Np. rodzic nie może kupić biletu dla siebie i dla dziecka ze zniżką w ramach jednej transakcji. Cezary Nowak zapowiada, że to się zmieni i deklaruje, że nastąpi to w tym roku.

Trwają także prace nad wdrożeniem tak zwanego dynamicznego systemu sprzedaży biletów, który pozwoli na dostosowywanie ceny do wielu czynników, na przykład do popytu. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy zacznie on działać.

Z planów, które PKP Intercity przedstawiło w listopadzie ubiegłego roku, wynika, że spółka chce przewieźć w 2017 r. 40 mln pasażerów. (w 2016 r. było to ok. 37 mln).

d3qhk2d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qhk2d