Trwa ładowanie...
d45svzr

PlayWay zadebiutuje na GPW w środę

Warszawa, 18.10.2016 (ISBnews) - PlayWay zadebiutuje na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w środę, 19 października, podała spółka.

Share
d45svzr

W ramach pierwotnej oferty publicznej PlayWay przydzielono inwestorom 1,2 mln akcji, w tym 0,6 mln akcji nowej emisji oraz 0,6 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Zapisy złożone przez inwestorów indywidualnych zostały zredukowane o 77,23%. Cena akcji w pierwotnej ofercie publicznej została ustalona na 52 zł.

Spółka pozyskała ok. 31 mln zł. Środki przeznaczy m.in. na działalność marketingową i promocję nowych produktów, inwestycje w projekty spółek zależnych, a także odkup udziałów w spółkach zależnych i inwestycje w projekty istniejących zespołów w ramach Grupy PlayWay.

PlayWay S.A. to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. W ostatnich 4 latach, PlayWay S.A. ponad 6-krotnie zwiększył liczbę zespołów, z którymi współpracuje przy tworzeniu gier budując jedną z największych w Polsce grup deweloperskich. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier, od małych zespołów 2-3 osobowych, po większe, liczące 10-25 osób. Większość to zespoły wewnętrzne lub spółki zależne PlayWay S.A.

(ISBnews)

d45svzr

Podziel się opinią

Share
d45svzr
d45svzr