Trwa ładowanie...

PO chce urlopów tacierzyńskich

Platforma Obywatelska chce dodać do projektu ustawy rodzinnej zapis o urlopie tacierzyńskim. Zgodnie z nim, od 2010 r. ojcom przysługiwałby tydzień na opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem, a od 2011 r. - dwa tygodnie, informuje "Gazeta Wyborcza".
Share
PO chce urlopów tacierzyńskich
Źródło: Jupiter
d2vlmxm

Ojciec będzie mógł wziąć "tacierzyński" w dowolnym okresie w pierwszym roku po urodzeniu dziecka. Urlop ten ma być częścią płatnego urlopu macierzyńskiego przypisaną tylko ojcom. Jeśli mężczyzna go nie wykorzysta, urlop przepadnie.

Według dziennika, w klubie PO trwają wyliczenia kosztów wprowadzenia nowych rozwiązań. Może to być ok. 75 mln zł rocznie (przy założeniu, że "tacierzyński" będzie trwał tydzień i skorzystają z niego wszyscy uprawnieni mężczyźni).

Platforma Obywatelska chce wykorzystać to, że w Sejmie już jest rządowy projekt ustawy rodzinnej wydłużający urlop macierzyński do 26 tygodni. W czwartek będzie nad nim głosowała sejmowa komisja kodyfikacyjna. "Tacierzyński" ma być wtedy do ustawy dopisany. Taki wniosek - na polecenie klubu PO - zgłosi posłanka Katarzyna Mrzygłocka.

Polecamy:
» Więcej na temat rynku pracy w serwisie "Kadry"
» Przystąp do OFE on-line
» Poradnik emigranta

d2vlmxm

Podziel się opinią

Share
d2vlmxm
d2vlmxm