Trwa ładowanie...
d337wws

Podaż przy oporach

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem indeksów, a spadek odnotował jedynie indeks małych spółek. Po wyższym otwarciu indeksy wyznaczyły maksima, jednakże wyższe poziomy zostały wykorzystane przez sprzedających, którzy przeważali w kolejnych godzinach handlu.

Share
d337wws

WIG przebił opór wynikający z 61,% zniesienia spadku z okresu kwiecień-wrzesień 2011 na 44713, ale zamknięcie nastąpiło poniżej tej bariery. WIG-20 zbliżył się do szczytu na 2424, ale nie zdołał pokonać tego pułapu. Jeśli indeks byłby korygowany o zdarzenia nadzwyczajne (prawa do dywidendy czy prawa poboru spółek)
to obecnie byłby znacznie powyżej tego poziomu. Ale mimo to, trudno zrozumieć dlaczego strona popytowa ma tak duży problem z pokonaniem tego pułapu, bo to przecież już kolejne podejście. W kolejnych godzinach indeks zniżkował do 2400, a struktura ruchu jest na razie typowa dla korekt.

Aktualnie indeks znajduje się na oporze na 2407, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na atak na 2417. W przypadku sforsowania tej bariery zostanie otwarta droga do ataku na szczyt na 2424. W przypadku jego przebicia kolejne opory widziałbym na 2433 i 2451. Najbliższe wsparcie znajduje się na wczorajszym minimum na 2400. Przebicie tego wsparcia będzie zapowiadało test 2391. Kluczowe wsparcie znajduje się na 2370, a przełamanie tego pułapu będzie wskazywało na wyczerpanie potencjału wzrostowego, a następne techniczne poziomy widziałbym na 2350 i na 2303. Wzrost na wczorajszej sesji były silniejszy, gdyby nie spadek na walorach KGHM-u. Cały czas polski rynek sprawia pozytywne wrażenie i co najważniejsze znajduje się w rejonie maksimów, co zdecydowanie wyróżnia polski rynek.
Trzeba też jednak pamiętać o dużym zróżnicowaniu sytuacji technicznej spółek nawet w gronie spółek wchodzących w skład WIG-20 (ilościowo więcej wykresów sugeruje pogłębienie spadku w najbliższych tygodniach), a to nie jest wskazówka technicznej siły. Na razie nie ma sygnałów, które sygnalizowałyby wyczerpanie potencjału wzrostowego, ale myślę, że trzeba zachować czujność, tym bardziej, że w poprzedniej fali spadkowej na globalnych parkietach partycypowaliśmy w ograniczonym stopniu.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/30263/121128_biul_por.pdf )

d337wws

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d337wws

Podziel się opinią

Share
d337wws
d337wws