Trwa ładowanie...

Podszywają się się pod Energylandię. "Nie rozdajemy tak biletów"

Na portalach społecznościowych krąży informacja o darmowych biletach, które miałby rozdawać słynny park rozrywki Energylandia. - To kolejna próba podszywania się po znaną markę - przestrzega Krystian Kojder rzecznik parku. - Nasz dział prawny stale nad tym pracuje.

Podszywają się się pod Energylandię. "Nie rozdajemy tak biletów"Źródło: Energylandia
d1xoakg
d1xoakg

Energylandia obchodzi w tym roku 6 urodziny i fakt ten postanowili wykorzystać naciągacze. Podszywając się pod popularny park rozrywki spreparowali wpis, który wpuścili w sieć mediów społecznościowych. Oszuści zachęcają do kliknięcia w odpowiedź, "czy byłeś już w Energylandii", kusząc darmowymi biletami. "Rozdajemy 5 bezpłatnych biletów 500 rodzinom z okazji 6-lecia" - nęcą naciągacze.

Mimo wielkiego zdjęcia parku rozrywki już na pierwszy rzut oka widać, że coś tu nie gra. Licznik szybko zmniejszającej się liczby "dostępnych" biletów ma odwrócić uwagę od tego, że nie jest to oficjalna strona Energylandii, a zakłada zatytułowana jest "Puy du Fu!", czyli nazwa francuskiego parku zlokalizowanego w Les Epesses. Pod spodem fikcyjne konta - opatrzone zagranicznymi nazwiskami - zachwalają i dziękuję za darmowe bilety.

d1xoakg

- Zgłaszamy każde podszywanie się pod Energyladnię. Walczymy na tyle, na ile jest to możliwe. Nasz dział prawny na bieżąco praco nad tym pracuje, jednak tego typu akcje wyrastają, jak grzyby po deszczu - zaznacza w rozmowie z money.pl Krystian Kojder rzecznik Energylandii. - Nasz dział prawny stale nad tym pracuje - podkreśla.

Jak podkreśla, park nie prowadzi żadnej akcji promocyjnej, w której miałby rozdać wejściówki. - Nie rozdajemy tak biletów, jak w poprzednich latach, ze względu na sytuację związaną z pandemią - tłumaczy nam rzecznik. Przypomnijmy, że wszystkie parki rozrywki były zamknięte do czerwca. Dopiero 4. etap odmrażania polskiej gospodarki umożliwił ich ponowne uruchomienie.

Obejrzyj Dzieje się w Polsce: Energylandia:

d1xoakg

W związku z urodzinami Energylandii, które park świętował 18 lipca, przygotowane zostały rozrywki na własnym terenie - wynika z informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej. Był tort, pokazy, loterie i inne atrakcje. "W tym roku poza 6 urodzinami Energylandii odbędą się również inne wydarzenia specjalne takie jak Magic Night, podczas których można bawić się w Parku w nocy i podziwiać wspaniałe oświetlenie wszystkich atrakcji. Najbliższy Magic Night już 1, 8, 15 i 22 sierpnia!" - czytamy.

- Podszywanie się pod znane marki, to częste próby naciągania. Trzeba być czujnym i sprawdzać tego typu informacje. Oficjalną stroną jest energylandia.pl to należy traktować jako wiarygodne źródło - konkluduje Kojder.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d1xoakg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xoakg