Trwa ładowanie...

Pół miliarda na polski Disneyland

Pomysłodawca największego parku rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej, który ma powstać w Grodzisku Maz. zapewnia, że finansowanie projektu za 520 mln euro jest zabezpieczone - informuje "Puls Biznesu".

Share
Pół miliarda na polski DisneylandŹródło: Thinkstockphotos
d22ph53

- Kompletujemy niezbędne decyzje i pozwolenia. Odrolnienia gruntów spodziewamy się w lutym 2012 r., uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego w kwietniu, a pozwolenia na budowę w czerwcu - wylicza Peter Mulder, szef firmy Las Palm, mającej realizować inwestycję.

Jak mówi Mulder, to pozwoliłoby zacząć budowę parku w lipcu 2012 r., tak by był gotowy w październiku 2014 r. Podkreśla, że finansowanie projektu jest "zabezpieczone", ale nie może ujawnić inwestorów, bo ci zastrzegli to sobie aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Według Muldera na prace związane z tworzeniem parku, spółka wydała już ok. 45 mln zł.

Wartość projektu to 520 mln euro, choć miesiąc wcześniej była mowa o 400 mln euro jako koszcie I etapu i 750 mln euro jako całkowitej wartości inwestycji. "Puls Biznesu" podkreśla, że to finansowanie inwestycji budzi najwięcej emocji. Gazeta miesiąc temu ujawniła, że Mulder nieznany jest z żadnych dużych inwestycji i dotychczas - w Holandii i w Polsce - prowadził interesy na znacznie mniejszą skalę, niekoniecznie z sukcesami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d22ph53

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22ph53
d22ph53