Trwa ładowanie...

Polacy boją się utraty pracy

Indeks mobilności, badający prawdopodobieństwo zmiany pracodawcy w ciągu
sześciu miesięcy, wyniósł w sierpniowym badaniu 105 pkt

Polacy boją się utraty pracy
d2xub7j
d2xub7j

Z badania wynika także, że 29 proc. badanych dostrzega ryzyko utraty pracy w ciągu kolejnego półrocza.

Indeks mobilności odzwierciedla przewidywania pracowników co do prawdopodobieństwa zatrudnienia u innego pracodawcy w kolejnych sześciu miesiącach. Punktem startowym dla obliczeń indeksu jest agregacja odpowiedzi wszystkich respondentów badania w jego pierwszej edycji międzynarodowej (marzec 2010 r.), stanowiący wyjściowy poziom 100 punktów.

Z badania wynika, że 29 proc. Polaków boi się utraty pracy w ciągu najbliższego półrocza, w tym 7 proc. określa ryzyko jako duże.

"W porównaniu do wyników I i II kw. 2011 r. zmiana liczby polskich respondentów dostrzegających duże lub umiarkowane ryzyko utraty pracy w kolejnym półroczu mieści się w granicach błędu statystycznego" - napisano w badaniu.

Z badania wynika także, że 80 proc. Polaków jest przekonanych o możliwości znalezienia jakiejkolwiek innej pracy, w przypadku utraty dotychczasowej. W poprzednim badaniu odsetek ten wynosił 74 proc.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 18 lipca - 8 sierpnia 2011 r., a próba w Polsce wyniosła 405 respondentów. (PAP)

d2xub7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xub7j