Trwa ładowanie...

Polacy poza zasięgiem. Najgorzej jest przy granicy z Rosją

Mieszkańcy północno-wschodniej Polski pozbawieni są łączności z pozostałą częścią kraju. Wielu z nich znajduje się poza zasięgiem polskich sieci telefonii komórkowej, a budki telefoniczne zostały zlikwidowane - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie".

Share
Polacy poza zasięgiem. Najgorzej jest przy granicy z Rosją
Źródło: Eastnews, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d329wvy

Jak podaje gazeta, w najgorszej sytuacji znajdują się mieszkańcy miejscowości położonych kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Rosją. "Żeby zadzwonić do krewnych w Olsztynie, Warszawie czy Wrocławiu, muszą korzystać z roamingu lub kupić rosyjską kartę telefoniczną. Polskie sieci nie mają tam bowiem zasięgu" - wskazuje dziennik.

Sprawą od dłuższego czasu zajmuje się poseł PiS Wojciech Kossakowski z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak podkreśla w wypowiedzi dla gazety, "brak możliwości korzystania z polskich sieci nie jest bynajmniej wynikiem braku zasięgu. Rosyjskie i białoruskie urządzenia używane przez wojsko emitują tak silny sygnał, że zagłusza on polski". Postawienie nowych polskich przekaźników niewiele więc zmieni.

"Sytuację mieszkańców terenów przygranicznych utrudnia również fakt, że Orange likwiduje tam budki telefoniczne" - dodaje gazeta. I wskazuje, że z 650 budek została już tylko połowa. Operator twierdzi, że ich utrzymanie się nie opłaca.

"Jest jednak jeszcze sprawa bezpieczeństwa" - podsumowuje "Gazeta Polska Codziennie". I dodaje, że ludzie muszą mieć możliwość wezwania pomocy.

d329wvy

Podziel się opinią

Share
d329wvy
d329wvy