Trwa ładowanie...

Polacy rzucili się na telewizory 3D

Dwukrotnie wzrosła sprzedaż telewizorów i odtwarzaczy w ciągu ostatniego kwartału. Jednocześnie Polacy filmy w standardzie 3D mogą oglądać na sprzęcie o 10 proc. tańszym niż przed trzema miesiącami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Polacy rzucili się na telewizory 3DŹródło: AFP, fot: Patric Klin
d157px9
d157px9

Technologia 3D podbija Polskę - sprzedaż telewizorów rośnie o kilkadziesiąt procent miesięcznie.

Takie wzrosty notują zarówno sklepy internetowe, jaki i duże sieci handlowe. Miesięcznie kupujemy już kilka tysięcy nowoczesnych odbiorników za ok. 10 mln zł.

Na wysoką sprzedaż wpływa też zwiększenie asortymentu - oprócz wielkich 50- i 65-calowych telewizorów pojawiają się też mniejsze o przekątnej 42 czy 46 cali. Spada też średnia cena. Gdy pojawiły się w czerwcu na sklepowych półkach kosztowały średnio 5 tys. zł, a dziś jest to już ok 4,5 tys. zł.

Ceny spadają m.in. dlatego, że nowoczesny sprzęt jest już...stary. Telewizory mają bowiem swój specyficzny termin ważności. Wraz z nowymi modelami sklepy muszą szybko pozbyć się starszych. Najczęściej urządzają wtedy promocje i obniżają ceny, sprzedając od 10 do 20 proc. taniej.

Cena nada za taki telewizor jest jednak nadal wysoka. Dlaczego więc tak masowo je kupujemy? Zdaniem "DGP" jest coraz więcej akcesoriów wykorzystujących technologię 3D: konsole do gier, odtwarzacza Blu-ray a pod koniec roku ma pojawić się tuner do odbioru w trójwymiarze telewizji satelitarnej.

Wirtualna Polska / Dziennik Gazeta Prawna

d157px9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d157px9