Trwa ładowanie...
policja

Policja znów ma wadliwy system

Z policji odeszli oficerowie, którzy alarmowali o złych rozwiązaniach. Mimo to KGP zapłaciła za nie 22 mln zł - ujawnia "Rzeczpospolita".

Share
Policja znów ma wadliwy system
Źródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
dt4j6m9

Aż 15 miesięcy po terminie Komenda Główna Policji odebrała unikatowy system do obsługi policji, choć ma wątpliwości, czy zadziała - siedmiokrotne próby testowe wyszły negatywnie. KGP nie zdecydowała się jednak zerwać umowy z wykonawcą i mimo że nie podpisała aneksu do umowy, zgodziła się przesunąć termin jego odbioru aż o rok.

Chodzi o System Wspomagania Obsługi Policji (w skrócie SWOP), który kosztował policję ponad 22 mln zł. Miał być gotowy ponad rok temu, został odebrany miesiąc temu, ale wdrożenie planowane jest dopiero na styczeń przyszłego roku.

Wykonawcą są dwie spółki - warszawska Consortia oraz Bytomska Spółka Informatyczna COIG 4. Spółka Consortia pytana przez "Rzeczpospolitą" o powody niewywiązywania się z umowy z KGP nie zostawia suchej nitki na współpracy z policją.

- Uwagi i dodatkowe oczekiwania członkowie komisji odbiorczych zaczęli zgłaszać dopiero na etapie odbiorów systemu, czyli po terminie przewidzianym umową - wytyka Marta Garnis, rzeczniczka Consortii.

Więcej na http://www.rp.pl

dt4j6m9

Podziel się opinią

Share
dt4j6m9
dt4j6m9