Trwa ładowanie...

Policjanci podejrzani o korupcję

Zarzuty korupcyjne usłyszało czterech policjantów ruchu drogowego z komend powiatowych w Międzyrzeczu i Sulęcinie.

Share
Policjanci podejrzani o korupcję
d2bf5kf

Zarzuty korupcyjne usłyszało czterech policjantów ruchu drogowego z komend powiatowych w Międzyrzeczu i Sulęcinie (Lubuskie). Według prokuratury w zamian za łapówki informowali oni o wypadkach i kolizjach właściciela firmy, zajmującej się transportem uszkodzonych samochodów.

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki, "z ustaleń śledztwa wynika, że za każdą taką informację podejrzani policjanci otrzymywali po ok. 100 zł". Jak dodał, zarówno im, jak i właścicielowi firmy Radosławowi K., postawiono zarzuty korupcyjne, zagrożone karą do 10 lat więzienia.

d2bf5kf

Dzięki informacjom z "pierwszej ręki" laweta należąca do K. jako pierwsza dojeżdżała na miejsca, gdzie dochodziło do kolizji i wypadków.

Jedna osoba, z pięciu podejrzanych, przebywa w areszcie. Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie podaje szczegółowych informacji dotyczących postępowania.

Śledztwo prowadzi V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. we współpracy z Biurem Spraw Wewnętrznych KGP. Prokuratorzy ustalają m.in. jak długo trwał proceder.

d2bf5kf

Podziel się opinią

Share
d2bf5kf
d2bf5kf