Trwa ładowanie...
d13fxtb

Polmosy raz jeszcze do prywatyzacji

Resort skarbu rozpocznie ponownie procedurę
prywatyzacyjną Polmosów w Bielsku-Białej i w Józefowie w trzecim
kwartale tego roku - powiedziała w czwartek PAP wiceminister
skarbu Joanna Schmid.

d13fxtb
d13fxtb

Resort skarbu rozpocznie ponownie procedurę prywatyzacyjną Polmosów w Bielsku-Białej i w Józefowie w trzecim kwartale tego roku - powiedziała wiceminister skarbu Joanna Schmid.

Na początku MSP przerwało prywatyzację tych dwóch Polmosów. W przypadku wytwórni wódek w Bielsku-Białej nie udało się wyłonić inwestora, który dałby satysfakcjonującą ofertę. Zakończono więc negocjacje z firmami Alti Plus z Krakowa (dystrybutorem krajowych oraz importowanych wyrobów alkoholowych) oraz Solanum z Chojnic (firmą działającą na rynku alkoholi).

Zakończenie negocjacji w sprawie sprzedaży Józefowa związane było z nowelizacją ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji.

_ W przypadku Polmosu Józefów - w związku ze zmianą ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji - Ministerstwo Skarbu Państwa będzie mogło zbyć 85 proc. akcji tej spółki, a nie jak było do tej pory 75 proc. Nowelizacja ustawy (uchwalona przez Sejm pod koniec listopada ub.r. - PAP) spowodowała, że inaczej nalicza się liczbę akcji. Ustawa pozwala sprzedać wszystkie akcje spółki - 85 proc. inwestorowi i 15 proc. pracownikom _ - wyjaśniła Schmid.

Wiceszefowa resortu poinformowała, że za wycenę tych dwóch Polmosów będzie odpowiedzialna firma doradcza Access z Warszawy. Nie chciała ujawnić, jaka była dotychczasowa wyceny tych spółek.

Polmosy w Bielsku-Białej i Józefowie zajmują się produkcją i sprzedażą alkoholu etylowego oraz napojów alkoholowych destylowanych.

d13fxtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13fxtb