Trwa ładowanie...

Polsat kupił popularne stacje

Grupa Polsat nabyła 100 proc. udziałów w spółce Polskie Media za kwotę 99 mln zł. Stała się tym samym właścicielem stacji TV 4 i TV6. Jednocześnie sprzedano firmę RS TV. Nabywcą za 45,4 mln złotych jest Emitel - podały wirtualnemedia.pl.

Share
Polsat kupił popularne stacje
Źródło: Thinkstockphotos
d23v4t8

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nie wyraził sprzeciwu w nabyciu przez Polsat kanałów TV4 i TV6. UOKiK uznał, że transakcja nie ma odpowiednio dużego wpływu na konkurencję w sektorze telewizyjnym.
Transakcja kupna została sfinalizowana ze środków własnych grupy. Dzięki niej pojawi się możliwość zwiększenia przychodów reklamowych Polsatu. Jak wynika z danych firmy Nielsen Audience Measurement w II kwartale br. łączny udział kanałów Grupy Polsat oraz stacji TV4 i TV6 wyniósł w grupie komercyjnej 23,2 proc.

RS TV jest spółką świadczącą usługi transmisji sygnału, głównie na rzecz Grupy Polsat. Do sprzedaży doszło, ponieważ Polsat chce skupić się na dwóch głównych segmentach swojej działalności - świadczeniu usług dla klientów indywidualnych oraz nadawaniu i produkcji telewizyjnej.

d23v4t8

Podziel się opinią

Share
d23v4t8
d23v4t8