Trwa ładowanie...
d2cqovu
d2cqovu

Polsce trudniej będzie spełnić kryterium deficytu, łatwiej inflacyjne i stóp -

Polsce będzie trudniej, w obliczu turbulencji na światowych rynkach finansowych, spełnić kryterium deficytu, łatwiej inflacyjne i stóp procentowych -...
Share
d2cqovu

Polsce będzie trudniej, w obliczu turbulencji na światowych rynkach finansowych, spełnić kryterium deficytu, łatwiej inflacyjne i stóp procentowych - ocenił w TVN 24 Jacek Rostowski, minister finansów.

"Ten kryzys będzie miał różne efekty w ciągu dwóch lat. Niektóre utrudnią przystąpienie (do strefy euro - PAP). Na pewno będzie trochę trudniej spełnić kryterium fiskalne, czyli deficytu budżetowego. Z drugiej strony może być łatwiej spełnić kryterium inflacji i stóp procentowych" - powiedział szef resortu finansów.

Przyznał, że poprzedni rząd przegapił lepszy moment przystąpienia do strefy euro, choć obecnie nie jesteśmy w dużo trudniejszym momencie.

d2cqovu

"Wiadomo jak z każdym egzaminem, warto by mieć go za sobą (...) Na pewno szkoda, że poprzedni rząd nie zdecydował się na ten krok wtedy, kiedy zdecydowała się Słowacja. Niemniej jednak nie jest to tak, że coś, co było łatwe wtedy, będzie bardzo trudne teraz" - powiedział.

"Także w sytuacji dużej turbulecji w gospodarce światowej, to euro może stanowić bezpieczną przystań. Zatwierdzenie przez Polskę (...) tej mapy, tego celu także daje i naszym obywatelom, i inwestorom krajowym i zagranicznym poczucie pewnej stabilności, determiancji i konsekwencji ze strony rządu, której naprawdę nie brak" - dodał.(PAP)

kba/ jtt/

d2cqovu

Podziel się opinią

Share
d2cqovu
d2cqovu