Jak czytamy w gazecie, przez cały ubiegły rok za pomocą tego systemu załatwiono zaledwie około 11 tysięcy spraw. Profil założyło do tej pory 190 tysięcy osób, czyli co setny z 19 milionów polskich internautów.
W 2013 roku utrzymanie ePUAPu kosztowało 17 milionów złotych. Kolejne 15 milionów zainwestowano w ePUAP2, dla którego zakupiono sprzęt oraz oprogramowanie. Jak planuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, w tym roku na ePUAP ma pójść blisko 20,5 miliona złotych.
Polska z miejsca siódmego od końca spadła na trzecie od końca w rankingu państwu Unii Europejskiej, dotyczącym popularności e-administracji wśród obywateli.