Trwa ładowanie...
d2swcr6
IAR
Gospodarka

Polska gospodarka na plusie

Rząd szykuje się na dobre wieści z gospodarki. W piątek GUS ma podać dane za II kwartał i wszystko wskazuje na to, że Polska utrzyma wzrost gospodarczy - podaje "Dziennik".
Share
Polska gospodarka na plusie
Źródło: Jupiterimages
d2swcr6

Resort finansów nie wyklucza, że jeśli dane będą bardzo dobre, to może zmienić założenia budżetu na bardziej optymistyczne - czytamy w artykule. Od kilkunastu dni coraz więcej sygnałów wskazuje, że dane potwierdzą wzrost. Zapowiadali to między innymi i minister Michał Boni, i wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Także analitycy ekonomiczni są zgodni, że groźba recesji się oddala - pisze "Dziennik".

_ Z dotychczasowych danych dość jednoznacznie wynika, że w drugim kwartale gospodarka była na plusie. Uważam, że w całym roku możliwy jest wzrost PKB o nawet 1,5 procent _ - powiedział w rozmowie z gazetą profesor Jan Winiecki, doradca ekonomiczny WestLB Bank Polska. Jak pisze "Dziennik" - to o tyle istotne opinie, że jeśli się sprawdzą, to łatwiej będzie zrealizować budżet, który ze względu na sytuację w gospodarce rząd miał ostro ciąć.

Scenariusz wyższego wzrostu za realny uznaje też profesor Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów w rządzie Donalda Tuska, ale - jak zaznacza w rozmowie z "Dziennikiem" - "to zależy od tego, co się stanie z inwestycjami w gospodarce".

Polska będzie w tym roku jedynym krajem Unii Europejskiej, który utrzyma wzrost gospodarczy - czytamy w gazecie.

d2swcr6

Podziel się opinią

Share
d2swcr6
d2swcr6