Trwa ładowanie...
d3b6dp9

Polska przekona KE, że ograniczy deficyt sektora fin. publ. poniżej 3 proc. PKB w '12 - Kotecki

12.12. Warszawa (PAP) - Wiceminister finansów Ludwik Kotecki poinformował w poniedziałek, że sądzi, iż w liście skierowanym do komisarza UE ds. gospodarczo-walutowych Olliego Rehna...

Share
d3b6dp9

12.12. Warszawa (PAP) - Wiceminister finansów Ludwik Kotecki poinformował w poniedziałek, że sądzi, iż w liście skierowanym do komisarza UE ds. gospodarczo-walutowych Olliego Rehna przekona go do tego, że Polsce uda się w 2012 roku ograniczyć deficyt sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB.

"List do komisarza Rehna nie został jeszcze wysłany, zostanie wysłany w terminie. Bardzo jasno i przekonująco pokażemy (działania potrzebne do ograniczenia deficytu - PAP), i myślę, że Komisja Europejska zostanie przekonana, do naszej ścieżki ograniczenia nadmiernego deficytu w 2012 roku" - powiedział Kotecki w poniedziałek na konferencji prasowej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Koteckiego resort finansów w tym tygodniu odpowie na list komisarza ds. gospodarczych i walutowych Olliego Rehna, w którym pokaże, w jaki sposób Polska chce zejść z deficytem sektora finansów publicznych do około 3 proc. PKB w 2012 roku.

Rehn powiedział w poniedziałek, że pięć krajów członkowskich - w tym Polska - którym groziło, że nie ograniczą na czas swoich deficytów finansów publicznych, podjęło środki zaradcze. KE ma je ocenić na początku stycznia.(PAP)

bg/ osz/

d3b6dp9

Podziel się opinią

Share
d3b6dp9
d3b6dp9