Trwa ładowanie...

PolskiBus zwiększa flotę

PolskiBus.com to niskokosztowa linia autobusowa. Na rynek weszła w czerwcu i już podbiła serca polskich pasażerów. Teraz powiększa flotę i zapowiada nowe połączenia.

Share
PolskiBus zwiększa flotę
Źródło: PolskiBus.com, fot: PolskiBus.com
d2jgd52

Co miesiąc przewoźnik udostępnia na swoich stronach kolejne pule tanich biletów. Najszybsi mogą zarezerwować bilety za 1 zł. Kupując z wyprzedzeniem, bez problemu znajdziemy bilety między polskimi miastami za 5 zł. Przykładowo za podróż z Warszawy do Lublina i z powrotem 6 i 7 grudnia zapłacimy 6 zł. Linia oferuje także bilety międzynarodowe. Za mikołajkową podróż ze stolicy Polski do Wiednia i z powrotem zapłacimy 50 zł, zagraniczne bilety promocyjne np. z Berlina, znajdziemy już za 10 zł.

Nawet po skończeniu się wszelkich miejsc promocyjnych (w najniższej cenie sprzedawanych jest dosłownie kilka miejsc, kolejne są sprzedawane w nieco wyższych cenach - i tak aż do wyczerpania się miejsc promocyjnych) bilety są dużo tańsze niż PKS czy PKP (np. do stolicy Niemiec za 60 zł). A wszystko dzięki przeniesieniu sprzedaży do internetu (nie potrzeba kosztownych kas na dworcach). Autobusy nie zatrzymują się także na tradycyjnych dworcach, a na zwykłych przystankach (np. w Warszawie ruszają z okolic stacji metra Wilanowska).

Według właścicieli linii pierwsze miesiące działalności okazały się sukcesem.
- W pierwszych trzech miesiącach działalności spółki, PolskiBus.com przewiózł ponad 175 000 pasażerów - stwierdził Roger Bowker, dyrektor generalny Souter Holdings Poland - właściciela PolskiegoBusa.

d2jgd52

W związku z tym firma rozwija działalność w naszym kraju. Na początek Souter Holdings Poland zainwestuje w 50 nowych autokarów. Dotychczas w barwach przewoźnika jeździło 18 sztuk, obsługujących 16 linii krajowych i 4 zagraniczne. Teraz flota się potroi.

- To zamówienie jest pierwszym etapem planowanego przez Souter Holdings Poland nowego, dużego programu inwestycji, którego celem jest rozszerzenie sieci połączeń - powiedział Roger Bowker.

Każdy pojazd będzie wyposażony w darmową sieć Wi-Fi oraz wbudowane w fotele gniazda zasilające do ładowania laptopów i telefonów komórkowych. Ponadto w autokarach będą odchylane skórzane fotele, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, klimatyzacja i toaleta, będą one także przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Autokary będą kursować na dotychczasowych trasach obsługiwanych przez PolskiBus.com. W listopadzie linia ogłosi także nową, bardziej rozbudowaną sieć połączeń.

d2jgd52

Podziel się opinią

Share
d2jgd52
d2jgd52